Ekonomi

Ağırlıklarından şüphelendi, tarttığı ekmeklerin gramajının eksik olduğunu gördü

Ağırlıklarından şüphelendi, tarttığı ekmeklerin gramajının eksik olduğunu gördü

Sivas’ta bir vatandaş bir marketten aldığı 4 adet somun ekmeğin ağırlığından şüphelenince aldığı ekmekleri aynı marketin terazisinde tarttı, ekmeklerin gramajın eksik olduğunu gördü

SİVAS – Sivas’ta bir vatandaş bir marketten aldığı 4 adet somun ekmeğin yükünden şüphelenince aldığı ekmekleri birebir marketin terazisinde tarttı, ekmeklerin gramajın eksik olduğunu gördü.

Sivas’ta kent merkezi Huzur Mahallesinde yaşayan Mahmut Çetinkaya, ekmek almak için bir zincir markete gitti. Ekmek reyonundan 4 adet somun ekmek alan Çetinkaya, ekmeklerin olması gerekenden hafif olduğunu hissetti. Reyonda, 3.5 liraya satılan ve 225 gram oldukları belirtilen ekmekleri tıpkı marketin terazisine koyan Çetinkaya, gördüğü gramaj karşısında büyük bir şaşkınlık yaşadı. 4 ekmeğin toplamda 900 gram gelmesi gerekirken 780 gram olduğunu gören Çetinkaya, market çalışanlarına durumu anlattı. Market çalışanlarının kendisini dikkate almadığını söyleyen Çetinkaya, yansısını toplumsal medya aracılıyla gösterip CİMER’e şikayette bulundu.

“Kul hakkına giriyorlar, hakkımı helal etmiyorum”

Çetinkaya, marketin kul hakkına girdiklerini ve hakkını helal etmediğini belirterek, “Ekmekleri dün elime aldığımda olağan gramından hafif olduğunu anladım. Ekmeklerin boyutları da küçüktü. 4 tane ekmek aldığımda etiketinde 225 gram yazıyor lakin baktığımda 225 gram üzere değildi.4 tane ekmek 900 gram gelmesi gerekirken ben tarttığımda 780 gram geldi. Bunun üzerine bende yansımı göstermek istedim. Daha öncesinde de kasiyer arkadaşları uyardım. Bu kul hakkıdır, insanların haklarına girdiklerini söyledim. Lakin çokta dikkate almadılar. Hesabıma nazaran 120 gram eksik oluyor. Toplumsal medya platformlarında paylaştım. Orda yazan 225 gram ekmeği bize satmadıkları için şikayetçiyim ve hakkımı da helal etmiyorum. Olağanda 225 gram ekmek 3.5 TL ye satılıyor. Burada da gramını düşürdükleri halde yeniden 3.5 TL den satıyorlar. Ekmeğin gramını 225 grama getirmeleri lazım ya da biz vatandaş olarak öbür ekmeklerden kesip hakkımızı almamız lazım” formunda konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu