Ekonomi

ASKON Konya 2024 planlamasını yaptı

KONYA (İGFA) –Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Konya Şube Müdürlüğü, 2024 Planlama Çalıştayı’nı Antalya Belek’te gerçekleştirdi.

Yönetim kurulu üyelerinin tam katılımının sağlandığı çalıştayda, kurullar 2024 yılı faaliyetlerini belirledi.

Çalıştayda katılımcılara seslenen ASKON Konya Şube Başkanı Atilla Sinacı, Konya’ya büyük projeler getirecekleri bir döneme girdiklerini söyledi.

Başkan Sinacı, “Küresel iklim krizi, arz ve talepteki büyük değişkenlikler, tedarik zincirlerindeki aksaklıklar, enerji tarafında yüksek girdiler vb. Yaşanan olumsuzluklar günümüz ekonomisinin çok ciddi sorunlarıdır. Bu ortamda sanayi ve ihracat tarafında büyüme sağlamak çok önemli ve biz bu alanda olumlu gidişatımızı sürdürüyoruz. “Şartlar ne olursa olsun yatırıma, üretime ve ihracata dayalı model en sağlıklı, en sağlam ekonomik modeldir” dedi.

ÜRETİM DESTEKLENMELİ

İhracatın önemine vurgu yapan Önder Sinacı, “Yatırımcının, üreticinin, ihracatçının her zaman desteklenmesi gerekiyor. Yarının inşası bu üç temel unsura bağlıdır. Bu kadar küresel olumsuzlukların ortasında hiç kimse mükemmel bir bahar atmosferi yakalayamaz. Dünya çapında yaşanan ciddi sıkıntılardan bahsediyoruz. Bu nedenle dönemsel olarak bazı dallar büyürken bazı dallar küçülecektir. Önemli olan mağduriyetleri en aza indirerek, güçlü yönlerimizi geliştirerek bizi bu zorlu süreçten daha güçlü çıkaracak adımları atmamızdır. Büyüyen, müreffeh bir Türkiye görmek istiyorsak görevlerimiz bellidir. Bunlar; “Daha fazla yatırım, daha fazla üretim, daha fazla ihracat anlamına geliyor” dedi.

TEKNOLOJİ YATIRIMLARINI KONYA’YA GETİRİYORUZ

ASKON öncülüğünde kurulan konsorsiyumla üretilecek piller hakkında bilgi veren Sinacı, “Akü Tesisi örnek bir yatırım olacak. Sadece Konya için değil ülkemiz için de büyük önem taşıyacak. Ar-Ge süreçlerimiz şu anda devam ediyor. İnnopark’ta çalışmalarımız devam ediyor. Çalışmalarımız yakın zamanda satışa sunulacaktır. Bir diğer önemli etkinliğimiz ise Çatalhöyük Ulusal Tarım Tepesi. Bu yıl programımızı ikinci kez değerli katılımcılarla ve dolu dolu bir içerikle gerçekleştireceğiz. Pek çok kurumun çok kapsamlı ve ücretli iş birliğiyle 2024 yılında zirve programımızı hayata geçireceğiz. İnşallah yeni dönemi hem proje hem de etkinliklerle dolu geçireceğiz. Şehrimizin üretimini ve ihracatını artırmada öncü kuruluş olacağız. Çalıştayımızın başarılı olmasını ve verimli bir yıl geçirmemizi temenni ediyor, herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Çalıştay, komite liderlerinin proje sunumları ve yeni transfer planının onaylanmasının ardından sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu