Haber

Azerbaycan Anıtı ziyaretleri başladı

Çanakkale Savaşları’nda şehit olan Azerbaycan askerinin anısını yaşatmak amacıyla Tarihi Gelibolu Yarımadası’nda inşa edilen Azerbaycan Anıtı’na ziyaretler başladı.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası 15. meslek heyetinin girişimi ve Manisa Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği’nin takviyeleriyle yaklaşık 300 kişilik bir heyet Çanakkale’ye geldi.

İlk olarak Azerbaycan Anıtı’nı ziyaret eden kafile daha sonra Tarihi Gelibolu Yarımadası’ndaki diğer şehitlikleri de ziyaret etti.

Teşkilat yöneticisi Onur Sabirlıoğlu, gazetecilere Çanakkale Savaşlarında şehit olan Azerbaycan askerlerini rahmetle andıklarını söyledi.

Çanakkale’nin bugünkü hürriyetinde Azerbaycan şehitlerinin büyük payı olduğunu vurgulayan Sabiroğlu, “Bütün Azerilerin Çanakkale’ye gelip ziyaret etmelerini istiyoruz. Yıllardır Avustralyalılar, İngilizler buraya geliyor maalesef Azerileri göremedik. Ama başlattığımız bu kampanya sonuç veriyor.Buradan tüm Azerbaycan halkına sesleniyorum, gelip burayı gezsinler, tek millet iki dev kavramının vücut bulduğu, Çanakkale’de her şeyi görsünler. bir ulus devlet yaratıldı, bir ulusun nasıl doğduğunu, bir ulusun nasıl mücadele ettiğini burada görüyorlar.” söz konusu.

Manisa Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Şentürk Hoşgül, “Burada olmaktan çok memnunuz. İnşallah belirlenen takvimde bu işi geleneksel hale getireceğiz. Azerbaycanlılarımızla Çanakkale’de her zaman halka açık bir yere geleceğiz. soydaşlarımız ve şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Bir kez daha aziz şahitlerin ruhları şad olsun.” Onları rahmet ve minnetle anıyoruz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu