Ekonomi

Borsada ‘altı masa’ hareketliliği

Ankara’da altılı masa cephesinde hareketli saatler yaşanırken, bu haber akışının etkisi Borsa tarafında da görüldü.

BİST 100 endeksinde altılı tablodaki krizin çözülmesiyle günlük yükseliş yüzde 3’ü aştı. Bankacılık endeksi ise yüzde 8’in üzerinde prim yaptı.

Borsa İstanbul, Cuma günü yüzde 3’ü aşan kayıplar yaşamasının ardından gelen alımlarla yüzde 0,92 düşüşle 5 bin 212 puandan kapattı. Uzmanlar, zararı karşılamak için varlık fonunun 3 milyar TL satın aldığına dikkat çekti.

Borsa yeni haftaya yükselişle başlarken, İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanları Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın Güzel Parti’ye ziyaretinin ardından Yeter Partisi Genel Başkanı Merak’ın teklifiyle alımlar hız kazandı. Akşener, masaya dönecek.

Görüşmeler sonrası olumlu sinyallerin artmasıyla BİST 100 Endeksi gün içinde yüzde 3,5’e yükselirken, bankacılık endeksi yüzde 7,7 artarak 4 bin 718 puan oldu.

Cuma günü bankacılık hisselerine ilişkin olumlu değerlendirme yapan Bank of America (BofA) en çok alım yapan şirket oldu. Net alıcılar arasında 524 milyon TL’lik alımla BofA ilk sırada yer alırken, TL bazında net alıcı olan 5 şirketten diğer dördü Ünlü Menkul, Tacirler Yatırım, İş Yatırım ve Bilgi Yatırım oldu.

haber-kozakli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu