Haber

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ile görüştü

– Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ile görüştü

LEFKOŞA – Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, KKTC’de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile görüştü.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, KKTC temasları kapsamında Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile görüştü. Yılmaz, toplantıda yaptığı açıklamada, KKTC’nin dünyada çok söz sahibi bir ülke olacağına, KKTC’nin tarımsal potansiyelinin daha üst seviyelere çıkarılmasına, suyun daha verimli kullanılmasına ve katma değerli üretime dönüştürülmesine yürekten inandıklarını ifade etti. her bakımdan çok değerli olduğunu ve doğru bildikleri yolda sabırla devam edeceklerini ifade etti. belirtti.

Bunu hukuki yolları kullanarak ve günümüz dünyasının gerçeklerini değerlendirerek başaracaklarını vurgulayan Yılmaz, KKTC Su ve Toprak Kaynakları Master Planı’nın açılış toplantısının yarın yapılacağını söyledi. Tarım ve beslenmenin stratejik branşlar olduğunun altını çizen Yılmaz, “Özellikle Kovid-19, savaşlar, Ukrayna-Rusya savaşı, iklim değişikliği tüm bunlar bu konuları daha stratejik hale getirdi. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin tarımsal potansiyelini yükseltmek Suyun daha verimli kullanılması, katma değerli üretime dönüştürülmesi her açıdan çok değerli. Bu nedenle yarınki açılış toplantısını çok önemli buluyorum. İnşallah bu çalışmayı hep birlikte tamamlayacağız. Elbette bu kablo projesi ve elektrik projesi de resmin önemli bir parçası olacak” dedi.

Yeni Ercan Havalimanı’nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla 20 Temmuz’da hizmete açıldığını hatırlatan Yılmaz, “İşbirliğimizin yeni sonuçlar üreteceğine yürekten inanıyoruz. Önümüzdeki dönemde de yeni başarılarla yolumuza devam edeceğiz. Halkımızın morali yüksek, birlik ve beraberliği yüksek olduğu sürece bu doğru bir vizyondur.” “Etrafında birlik olduğumuz sürece başarılmayacak hiçbir konu olmadığına yürekten inanıyoruz. Başkanlığınız ve liderliğinizde Türkiye Cumhuriyeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti arasındaki bağların daha da güçlenerek devam edeceğine tüm kalbimizle inanıyoruz. Daha da güçleneceğini ve uluslararası alanda bu iş birliğinin yeni sonuçlar doğuracağını düşünüyorum” dedi.

Yılmaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın selamlarını Kıbrıs Türklerine de iletti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu