Haber

DİSK Başkanı Arzu Çerkezoğlu kimdir, nerelidir? Arzu Çerkezoğlu’nun Hayatı ve Biyografisi

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu lideri Dilek Çerkezoğlu da son dönemde gündemde olan isimlerden biri. Yaptığı açıklamalarla dikkat çeken Çerkezoğlu, aynı zamanda hekimdir. Halk TV’de sabah haber programına katılan Arzu Çerkezoğlu’nun hayatı merak ediliyor. Peki, İş Çerkezoğlu kimdir, kaç yaşında, nerelidir? İşte Dilek Çerkezoğlu’nun hayatı ve biyografisi…

Arzu Çerkezoğlu kimdir?

Arzu Çerkezoğlu, 11 Ağustos 1969’da Artvin’in Şavşat ilçesinde doğdu. Aslen Artvinli olan Çerkezoğlu, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde okudu. Gençliğinde çeşitli öğrenci hareketlerinde yer aldı. İstanbul Öğrenci Dernekleri Federasyonu’nun kurucu sekreteri olarak yer aldı.

1992 yılında üniversiteden mezun olduktan sonra pratisyen hekim olarak çalışmaya başladı. Doktoraya başladıktan sonra sağlık birliklerinde yer aldı.

2004 yılında patoloji eğitimini tamamladıktan sonra özel bir yerde çalışmaya başladı. 3 yıl Sağlık-Sen ve SES şube başkanlığı görevlerini yürüten Çerkezoğlu, kamu hizmetinin ardından Dev-Sağlık İş’e üye oldu. Bir süre Dev-Sağlık İş’in genel başkanlığını yaptı.

2013 yılında Devrimci Personel Sendikası’nın genel sekreterliğine seçildi ve yönetim kurulundaki First Lady oldu.

Kani Beko’nun istifasının ardından 2018 yılında DİSK başkanlığına getirildi. Türk Tabipler Birliği’nin ikinci başkanı Dr. Ali Çerkezoğlu ile evli olan genel başkanının bir kızı var.

besiri-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu