Haber

Dostlar Derneği Deprem’e Nasıl Bağış Yapılır? Yardım için Dostlar Derneği IBAN numarası

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler tüm Türkiye’yi derinden etkiledi. Arama kurtarma ekipleri deprem bölgesine sevk edildi. Kurtarma çalışmaları sürerken, depremden etkilenen vatandaşlara Türkiye’nin dört bir yanından yardım eli uzatıldı. Haluk Levent’in kurduğu Dostlar Derneği, zor koşullarda yaşayan vatandaşların yardımına ilk koşan derneklerden biri oldu. Ahbap ekip, vatandaşların yaralarını sarmaya devam ediyor. Dostlar Derneği’ne yardım etmek isteyenlerin sayısında artış oldu. Peki Buddy Vakfı’na nasıl bağış yapabilirsiniz? Dostluk Derneği IBAN numarası nedir?

Detaylar burada…

Kahramanmaraş merkezli 7.7 büyüklüğündeki deprem sadece o bölgeyi değil tüm Türkiye’yi derinden sarstı.

Sabah saatlerinde meydana gelen depremde hasar durumu yavaş yavaş ortaya çıktı. Yardım ekipleri, depremin etkilerini en aza indirmek ve arama kurtarma çalışmalarına katılmak için yola çıktı. Tüm illerde yardım tırları düzenlendi ve kan bağış merkezleri açıldı. İlk harekete geçenler sivil toplum kuruluşları ve dernekler oldu.

2017 yılında Haluk Levent tarafından kurulan Dostlar Derneği, deprem bölgesine yardım gönderen ilk derneklerden biri oldu.

Temel ihtiyaçların karşılanması için deprem bölgesine yardım tırları gönderildi. Daha sonra Haluk Levent Ahbap Derneği başkanı olarak hem yardımları organize etmek hem de depremzedelere birinci elden yardım etmek için bölgeye gideceğini duyurdu.

Dostlar Derneği, ilk etapta deprem bölgesine ulaşmak için 2 adet hijyen TIR’ı gönderdiğini duyurdu.

Temiz suyu ve jeneratörü olan TIR’lar deprem bölgesine sevk edildi. İlk etapta Hatay’a giden Haluk Levent, oradaki yıkımın ne kadar büyük olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Birçok ünlünün de katkıda bulunduğu Dostlar Derneği’nde çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Dude Arama Kurtarma Ekibi, önce depremde hasar gören Hatay’a giderek, çalışmalara başladı.

Ahbap Derneği’nin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Arama Kurtarma Ekibimiz sarsıntı afet bölgelerinden biri olan Hatay’a yoğun uyum çalışmalarının ardından ulaştı.” paylaşıldı Daha sonra Haluk Levent ve Ahbap Derneği, arama kurtarma ekiplerinin enkazın başında olduğunu ve vatandaşlarımızı kurtardıklarını sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Adam, beyin sarsıntısı bölgelerinde sadık konaklama sağlayan yerlerin bir haritasını paylaşmıştı. Bu harita üzerinde 10 ilde dini konaklama sağlayan yerlerin konumları görülebilmektedir.

Daha sonra yapılan paylaşımla, hayvan dostlarımızla konaklamaya uygun yerler için bu haritanın güncellendiği belirtildi. Bu haritada deprem bölgelerinde kurtarılan arkadaşlarımız için acil müdahale sağlayan yerler var.

Dostum Sadık Harita

Dostlar Derneği bireysel bağışları kabul ettiğini duyurdu. Peki Buddy Derneği’ne nasıl bağış yapabilirsiniz?

Ahbap Derneği’ne IBAN numarası üzerinden maddi destek sağlayabilirsiniz. Ayrıca yurt dışında ikamet ediyorsanız IBAN numarası üzerinden tekrar gönderim yapabilirsiniz. Aşağıdaki linke tıklayarak hesap numaralarını öğrenebilirsiniz:

Buddy Association Bağışçı Olun

Haluk Levent de birçok kişinin kripto para konusunda yardım göndermek istediğini belirterek kripto para hesabı açtığını duyurdu.

Kripto para konusunda yardımcı olmak isteyen kişiler için hesap bilgileri şu şekildedir:

Ayrıca ??

Dude Derneği Resmi Twitter Hesabı

Ne yazık ki bu zor zamanlarda bile yardımlarımızı kötü amaçlar için kullanmak isteyenler var. Dostlar Derneği adı altında bağış toplayan ancak dernekle hiçbir ilgisi olmayan kişilere karşı dikkatli olunması gerekmektedir. Ahbap Derneği’nin resmi bağlantı kanallarına buradan ulaşabilirsiniz:

Dostlar Derneği Twitter Hesabı

Ahbap Derneği Resmi Web Sitesi

haberbeylikduzu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu