Yaşam

Elginkan Vakfı Silivri’de son teknoloji ile donatılmış anaokulu inşa etti

8 derslikte 200 öğrenci eğitim görebilecek!

Türkiye’nin en esaslı sivil toplum kuruluşlarından biri olan Elginkan Vakfı, bilhassa 0-6 yaş kümesi çocukların ağır olduğu İstanbul’un Silivri ilçesinde son teknoloji ile donatılmış 8 derslikli 200 öğrencinin eğitim görebileceği bir anaokulu inşa ettirdi. İdari ünite kısmı ve konferans salonun yer aldığı Silivri Ümmehan Elginkan Anaokulu, devlet okulu olarak T.C. İstanbul Valiliği – T.C. İstanbul Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü’ne bağışlandı.

Eğitim çalışmalarına yaptığı katkılarla dikkatleri üzerine çeken Elginkan Vakfı, her geçen gün gelişen, büyüyen ve bilhassa 0-6 yaş gurubu çocukların ağır olduğu İstanbul’un Silivri ilçesinde 16 Haziran 2021 tarihinde temelini attığı Ümmehan Elginkan Anaokulu’nun resmi açılışını gerçekleştirdi. Elginkan Vakfı İdare Heyeti Lideri Gaye Akçen, Elginkan Vakfı Mütevelle Heyeti Lideri Dr. Mehmet Vecdi Gönül, Silivri Belediye Lideri Volkan Yılmaz ve protokol iştiraki ile eğitime açılan Silivri Ümmehan Elginkan Anaokulu’nda son teknoloji ile donatılan 8 derslikte 200 öğrenci eğitim görebilecek. İdari ünite kısmının yanı sıra bir de konferans salonun yer aldığı Silivri Ümmehan Elginkan Anaokulu, devlet okulu olarak T.C. İstanbul Valiliği – T.C. İstanbul Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü’ne bağışlandı. Ulusal Eğitim Bakanlığı’nın anaokulu projesinde kullandığı Tip Projesi temel alınarak yaptırılan Silivri Ümmehan Elginkan Anaokulu, Silivri Belediye Lideri Volkan Yılmaz’ın şahsen talebi üzerine Silivri Belediyesi’ne ilişkin olan toprakta inşa edildi. Her geçen gün gelişen ve büyüyen Silivri, bilhassa 0-6 yaş gurubu çocukların ağır olduğu bir ilçe olarak ön plana çıkıyor.

“Sırada kütüphane var”

Açılış merasiminde konuşan Elginkan Vakfı İdare Konseyi Lideri Gaye Akçen, Ben yaşıyorken Allah bunu bana nasip ettiği için çok memnunum. Bu açılışların devamını getireceğiz. Bilecik Valisi Kemal Kızılkaya’ya kelam verdim; Bilecik’te okul yapacağız. Sonra da Erzincan’da okul açılışı yapacağız. Samsun’da da Mustafa Kemal Atatürk ismini vereceğimiz Anadolu Lisesi’nin açılışını yapacağız. Gelen talepler doğrultusunda okullarımızı yapmaya devam edeceğiz. Biz, bu ülke için varız. Burada kazanıyorsak burada harcamak zorundayız. Şayet bütün endüstriciler birer okul yaparsa bu ülkede okumayan insan kalmaz. Ağaç yaşken eğilir. Çocuklar bu yaşta eğitim vereceğiz; Cumhuriyet ve Atatürk ile büyüyüp onun ile yaşlanacaklar. Onlar da yeni kuşaklara yeni şeyler öğreterek büyüceklerdiye konuştu. Silivri’de Ahmet Elginkan adında bir de yeni kütüphane açacakları bilgisini paylaşan Gaye akçen, Ahmet Elginkan, Ümmehan annemizin muhterem eşidir. Çünkü rahmetli başkanım anne ve babaya çok önem verirdidedi.

“Eğitim ve terbiye çocuklara bırakılacak en kıymetli miras”

Elginkan Vakfı Mütevelli Heyeti Lideri Dr. Mehmet Vecdi Gönül ise yaptığı konuşmada, “Hepimiz bu yuvalarda eğitim gördük. Değerli öğretmenlerimiz olmasaydı hiçbirimiz burada olamazdık. İnancımıza göre anne ve babalar, çocuklarına eğitim ve terbiyeden daha kıymetli bir miras bırakamazlar. Bu anlayış kurumlaştıkça ve müesseseleştikçe daha da değer kazanır. Anaokulumuzun eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Okulun açılış merasiminde konuşan Silivri Belediye Lideri Volkan Yılmaz ise; ”Ümmehan annemize Cenabı Allah’tan rahmet dilerken, onun mirasını emanet bilip bu okulları Türk gençliğine ve Türk çocuklarına kazandıran Elginkan Vakfı’nın yönetim kuruluna ve Gaye ablamıza yürekten teşekkür ediyorum. İyi ki varlar. Cenabı Allah onlara daha fazla okul daha fazla eğitim kurumu yaptırmayı nasip etsin. Kendilerine tüm Silivrili hemşerilerim adına teşekkür ediyorum” formunda konuştu.

Elginkan Vakfı Silivri Ümmehan Elginkan Anaokulu’nun yanı sıra daha evvel İzmit Cahit Elginkan Anadolu Lisesi ( İzmit), İTÜ Ekrem Elginkan Lisesi (İstanbul), Ümraniye Elginkan Vakfı Anasınıfları Binası (Ümraniye-İstanbul ), E.C.A. Elginkan Anadolu Lisesi (Malpete-İstanbul), E.C.A. Elginkan İlköğretim Okulu (Küçükyalı-İstanbul), Ümmehan Elginkan Kız Öğrenci Yurdu ve Yemekhane Binası ( Göztepe- İstanbul) ve Hüseyin Cahit Elginkan Spor Salonu’nu (İzmit) inşa etmişti.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu