Haber

Endeksa, Deprem Mağdurlarının Deprem Analizi ve Yardım Talebi Oluşturmalarına Destek Veriyor!

Endeksa, arama, kurtarma ve hasar tespit çalışmalarını desteklemek amacıyla hem web hem de mobil üzerinden erişilebilen, yardım kuruluşlarının ve yardım isteyen vatandaşların taleplerinin anında listelenebildiği sayfada bir sayfa oluşturmuştur.

Endeksa, arama, kurtarma ve hasar tespit çalışmalarına destek amacıyla, Twitter’da paylaşılan yardım taleplerinin harita üzerinde gösterildiği ve aynı zamanda meydana gelen depremlerle ilgili bilgilerin de yer aldığı ‘Yardım Talepleri ve Deprem Analizi’ sayfasını hazırlamıştır.

” adresi sayesinde web ve mobilden ulaşılabilen sayfada hem yardım gruplarının hem de yardım isteyen vatandaşların talepleri anında listelenecek.

Kalbimiz arama kurtarma ekiplerimizle ve yardım bekleyen vatandaşlarımızla birlikte. Bir nebze de olsa destek sağlamak amacıyla hazırlanan bu sayfa yeni içeriklerle geliştirilmeye devam edecektir.

Elveda Türkiye!

yardım talepleri;

Yardım Talepleri sekmesinde, Türkiye genelinde Twitter’da paylaşılan yardım taleplerinin tweet akışını görebilirsiniz. Akıştaki tüm tweetlerin net konumlarını da harita üzerinde görebilirsiniz.

Deprem analizi;

Deprem analiz sekmesi size ülkedeki depremleri anlık olarak takip etme imkanı verir. Sarsıntının meydana geldiği konuma tıklayarak da konumu haritada görebilirsiniz.

Deprem bilgileri Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi tarafından sağlanmaktadır.

Önemli bilgiler;

Hem depremzedeler hem de yardım etmek isteyenler için iki bölümü daha bulunan sayfa, geçici barınma alanları, yemek dağıtım yerleri, değerli telefon numaraları, yardım toplama merkezleri gibi değerli bilgileri görme imkanı sağlıyor. Bu bölümdeki tüm bilgileri pdf olarak da indirebilirsiniz.

Önemli bilgiler afetbilgi.com tarafından sağlanmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu