Haber

Fethi Sekin’in Şehit Olduğu Saldırıyı Talimatı Veren Terörist Öldürüldü

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), 2017’de polis memuru Fethi Sekin’in şehit edildiği baskının emrini veren PKK/KCK’nın sözde özel kuvvetlerinden Alişer Çiya kod adlı Abdulkahar Karasaç’ı etkisiz hale getirdi.

MİT, polis memuru Fethi Sekin’in şehit olduğu İzmir Adliyesi saldırısının emrini PKK/KCK’nın sözde özel kuvvetlerinden Alişer Çiya kod adlı Abdulkahar Karasaç’ın verdiğini tespit etti.

MİT, amaç listesine aldığı teröristi ve bulunduğu yerleri, bölgedeki casuslarıyla yakından işaretledi. MİT yetkilileri, Türkiye’ye yönelik bombalı saldırı ve saldırılar düzenlediği belirlenen ve bu yönde çalışma yürüten terörist hakkında bilgi toplamak için saha ajanlarına talimat verdi.

Terörist Arananlar Listesi’nde gri kategoride yer alan ve örgütün kullandığı uçağı geliştirdiği belirlenen terörist, uzun takip sonucu Irak’ın kuzeyinde düzenlenen operasyonda etkisiz hale getirildi.

Örgütün özel güç birimine bağlı havacılık birimi bünyesinde Suriye ve Irak’ta faaliyet gösteren teröristin, yerli model uçak ve insansız hava aracı saldırılarının da planlayıcısı ve uygulayıcısı olduğu belirtildi. Güvenlik kaynakları, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve güvenlik güçlerine yönelik eylemlerde yer alan hiçbir teröristin MİT’ten kaçamayacağını ve dünyanın neresinde olursa olsun cezalandırılacağını bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu