İş

Gaziantepli kunduracılar depremzede atölyelerini meslektaşlarıyla paylaşacak

Türkiye’de ayakkabı üretiminde ikinci sırada yer alan Gaziantep, işlerini depremzede meslektaşlarıyla paylaşacak.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenen 11 ilde çok sayıda esnafın iş yeri hasar gördü. Depremden etkilenen iller, Türkiye’nin ayakkabı ihtiyacının yüzde 50’sini karşılayan bir bölgede bulunuyor. Diğer illere göre depremden daha az etkilenen Gaziantep merkezde normalleşmeye başladı. 2 bine yakın ayakkabı işletmesiyle Türkiye’de ayakkabı üretiminde ikinci sırada yer alan Gaziantep Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Emin İnce, depremden zarar gören diğer illerdeki işyerlerini meslektaşlarıyla paylaşma kararı aldıklarını söyledi. .

“Ayakkabı üreten meslektaşlarımızla birlikte iş yerlerimizi kullanacağız”

Gaziantep Esnaf ve Sanatkarlar Odası Sendika Başkanı Mehmet Emin İnce, depremden etkilenen meslektaşlarıyla iş yerlerini paylaşacaklarını belirterek, “Gaziantep olarak bölgemiz 11 ilimizi etkileyen yüzyılın en büyük afetiyle karşılaştı. Esnafın ışığı sönmesin, umutları yeşersin, hayatlarına kaldıkları yerden devam etsinler diye Gaziantep’te yaşıyoruz.Kunduracılar olarak bir kampanya başlattık.Gaziantep Ayakkabıcılar Odası olarak, Bölgemizde ayakkabıcılık yapan meslektaşlarımız ile üyelerimiz ve depremzede olan bir esnafımızı iş yerlerimizden birinde eşleştirerek işyerlerini birlikte kullanabilmeleri, yaşam alanlarını yeniden kurabilmeleri ve hayata dönebilmeleri için Üyelerimiz sorumluluk altına girelim dedik.Gaziantepli ayakkabıcılar olarak afetten etkilenen bölgelerde ayakkabı üretimi yapan meslektaşlarımızla iş yerlerimizi paylaştık. deprem. yapacağız. İş yeri zarar gören çalışma arkadaşlarımızı buradaki üyelerimizle eşleştirerek ortak üretim yapacağız. Oradaki arkadaşlarımıza hiçbir bedel sormadan can suyu olmaya çalışacağız. Çünkü ekonomide istihdama katkı sağlamaya devam etmeleri gerekiyor” dedi.

“Türkiye’nin ayakkabı ihtiyacının yüzde 50’sini bu bölge karşılıyor”

Bölgenin ayakkabı sektöründe önemli bir role sahip olduğunu belirten İnce, “Bölgemiz Türkiye’nin ayakkabı ihtiyacının yüzde 50’sini tek başına karşılayan bir bölge. Gaziantep Türkiye ayakkabı üretiminde ikinci sırada. Ayakkabılarının da yüzde 52’sini satıyor. “Gaziantep’te yaklaşık 1.600 ayakkabıcı, 400’e yakın terlikçi ve toplamda 2 bin işyeri ile çok güçlü bir yan sanayi var. Sektörümüz 80 bin kişiye istihdam sağlıyor” dedi. – GAZİANTEP

haber-cayiralan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu