Ekonomi

Goldman Sachs restoran sektörünü analiz etmeye başladı; Jack in the Box ve Wendy’s hisseleri satış tavsiyeleri nedeniyle düşüşe geçti

Goldman Sachs, Perşembe günü yayınladığı bir raporla restoran sektörüne ilişkin analizine başladı ve firmanın bu hisse senetlerine satış tavsiyesi vermesinin ardından Jack in the Box (NASDAQ:JACK) ve Wendy’s’in (WEN) hisse senedi değerinde düşüşe yol açtı.

Wendy’s’in hisse senedi fiyatı %1 oranında düşerken, Jack in the Box’ta piyasa açılmadan önce %2’den fazla bir düşüş görüldü.

Goldman Sachs, Restoran sektörüne ilişkin araştırmasına olumlu ancak seçici bir görüşle başladığını açıkladı. Chipotle Mexican Grill (CMG), Domino’s Pizza (DPZ), Restaurant Brands (QSR), Starbucks (SBUX), Sweetgreen (SG) ve Shake Shack (SHAK) satın alma tavsiyesi aldı.

Goldman Sachs analistleri, “Restoran harcamalarındaki ya da Kişisel Tüketim Harcamaları yüzdesindeki düşüşten o kadar endişe duymuyoruz çünkü harcama görünümü güçlü kalmaya devam ediyor ve COVID-19 sonrası davranış değişiklikleri (örneğin, artan çevrimiçi sipariş ve kolaylık tercihi) kalıcı görünüyor” dedi.

“Bununla birlikte, daha yüksek fiyat avantajı azalıyor ve pandemiyi takip eden yüksek enflasyon döneminin ötesine geçtikçe satın alınabilirliğe dayalı rekabet yoğunlaşıyor” diye devam ettiler.

Finans kuruluşu, müşteri sayısının ve restoran lokasyonlarının genişlemesinin bu işletmelerin büyüme stratejilerinde daha kritik bir rol oynayacağını ve bunun da sektördeki rakipler arasında daha büyük farklılıklara yol açacağını öngörüyor.

Bu makale AI’nin yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Ek ayrıntılar için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

bahcelievlerajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu