Teknoloji

GTA 6’da “Mükemmellik” için Take-Two Hedefleri

GTA 6 üzerinde çalışmalarını sürdüren Take-Two, son açıklamasında oyun için “Mükemmelliğin” hedeflendiğini duyurdu.

GTA 6, Rockstar Games’in çıkardığı Grand Theft Auto serisinin yeni oyunu olacak. Geçtiğimiz yıla özel tanıtımlar yapan ve oyunla ilgili ilk detayları paylaşan geliştirici ekip, bir açıklama daha yaptı. Şirket, geçtiğimiz gün paylaşılan raporun ardından oyunla ilgili bir açıklama da yapmıştı.

GTA 6’da “Mükemmellik” için Take-Two Hedefleri

“Oyunu Aceleye Getirmek İstemiyoruz”

GTA geliştiricisi Rockstar’ın sahibi Take-Two Interactive, yeni oyunda mükemmelliği hedefliyor. Şirketin son fayda duyurusunda bir açıklama yapan Take-Two, GTA 6 için heyecanlandıklarını ancak oyunu aceleye getirip hızla piyasaya sürmek istemediklerini söyledi. Açıklamalarında “Mükemmellik” vurgusu yapan şirket, bu açıklamalarla beklentileri daha da artırdı.

Raporda görüşlerine yer verilen Take-Two CEO’su Strauss Zelnick, serinin şu ana kadarki başarısına vurgu yaparak, GTA 6 fragmanından alınan olumlu yorumlardan heyecanlandıklarını belirtti. Ancak bu durumun şirket ve geliştirici grup üzerinde baskı oluşturduğu görülebiliyor.

GTA 6 Çıkış Tarihi Belli Değil

Dizi hayranları GTA 6 çıkış tarihini merak ediyor. Ancak şu ana kadar bu konu hakkında kesin bir açıklama yapılmadı. CEO’nun son açıklamasında da benzer bir yaklaşım sergilendi. Zelnick şunları söyledi: “Mükemmelliği arıyoruz. Yaratıcı bir şekilde optimize ettiğimizi hissettiğimizde oyunu yayınlamanın zamanı geldi. Bir şeyi pazara sunmak ile mükemmelliği yaratmak arasında potansiyel olarak doğal bir gerilim vardır. Ancak mükemmelliğe kendimizi adadık.”

Açıklamalarda şirketin maliyetleri düşürmeye yönelik çalışmalara devam edeceği belirtildi. Bu maliyetlerin düşürülmesi kapsamında hiçbir çalışanın işten çıkarılmayacağı açıklandı. Bu açıklama, oyun şirketlerinde son dönemde yaşanan işten çıkarmalara değinerek piyasadaki spekülasyonlara son verdi. Grand Theft Auto 6’nın şu anda 2025’te piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu