Haber

Hatay’da enkaz altında kalan ailenin 3 yaşındaki kızı da kurtarıldı.

Hatay’ın merkez Antakya ilçesinde yaşadıkları binanın enkazı altında kalan aileden bir diğer kız çocuğu ile aileden 3 kişi kurtarıldı. Eya Haddap (3) depremden 70 saat sonra enkazdan kurtarıldı.

Kahramanmaraş merkezde 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler nedeniyle Tunceli 4’üncü Komando Tugay Komutanlığına bağlı askerler, Deniz Acil Müdahale Arama Kurtarma Derneği üyeleri ve arama kurtarma gönüllü grupları Türkmenbaşı’ndaki apartmanda kurtarma çalışması yaptı. Sokak.

Bina enkazında dün başlayan ve gün boyu devam eden arama kurtarma çalışmalarında aynı aileden 3 kişiyi kurtaran ekipler, ilk depremden 70 saat sonra bir kız çocuğuna daha ulaştı. Böylece binanın enkazından kurtarılanların sayısı 4’e yükseldi.

Uzun uğraşlar sonucu yerinden kaldırılan Eya Haddap (3), ambulansla hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Türkmenbaşı Caddesi’ndeki bir apartmanda dün başlayan arama kurtarma çalışmalarında, depremden 60 saat sonra Mulhem Al Haddap ve kardeşi Mahir Al Haddap kurtarıldı. Depremin 61. saatinde ekipler, Mulhem Al Haddap’ın kızı 8 yaşındaki Beyan Haddap’ı bulunduğu yerden çıkarmayı başardı.

kocaali-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu