Haber

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Yeni Otobüslerin Tanıtım Toplantısına Katıldı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yeni alınan otobüslerin tanıtım toplantısına katıldı. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan İmamoğlu, “Kurumsal ittifaka rağmen İstanbul İttifakı çağrısı yaptım ve iyi ki de yaptım. Çünkü gerçek ve kalıcı olan bu anlamda toplumsal ittifakın kurulmasıdır.”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İkitelli’deki İETT garajında ​​düzenlenen yeni otobüslerin filoya katılma törenine katıldı. Otobüsleri gezen İmamoğlu, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını da yanıtladı. DEM Partisi’nin İstanbul’da kendi adayını göstereceğini duyurmasına ilişkin İmamoğlu, “Her siyasi partinin karar alma sürecindeyiz. Benim hiçbir partiyle ilgili söylediğim tek kelimeyi duymadınız, duyacaksınız. duymuyorum.”

“KURUMSAL İTTİFAK’A RAĞMEN İSTANBUL İTTİFAK’A ÇAĞRI YAPTIM”

‘2019’da Millet İttifakı adayı olarak girdiniz. Artık farklı bir siyasi tablo var. Partiler kendi adaylarıyla giriyor, bu sizi siyasi açıdan zorlar mı?’ Soruyu yanıtlayan İmamoğlu, “Hayır, o gün inandığımız şey toplumsal ittifaktı, İstanbul ittifakıydı. O dönemde iki partinin ittifakı olsa da sahada başka katkıların da olduğunu biliyoruz. Ama” dedi. kurumsal ittifaka rağmen İstanbul İttifakı’na davet yaptım, iyi ki de yaptım. Çünkü gerçek ve kalıcı olan bu anlamda toplumsal bir ittifak kurmaktır. Bazen hizmet için kurulur, bazen demokrasi için kurulur. Bazen adalet için kurulur, bazen çocuklar için, şehirler için, kentsel dayanışma ve kentsel uzlaşma için kurulur. Bu açıdan artık daha güçlü bir konumdayız. İstanbul’u koruyacak, Kanal İstanbul gibi İstanbul’u tehdit eden birçok unsurun bu şehre gelmesini engelleyecek büyük bir İstanbul ittifakı. Vahşi uygulamalardan kaçınmak için” dedi. ‘DEM Partisi ile işbirliğinin kapıları 9 Şubat’a kadar açık mı?’ İmamoğlu, soruya, “Hiçbir siyasi partimizle ilgili tek bir cümle söylemedim, teşekkür ederim” diyerek yanıt verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu