Ekonomi

İhsangazi ve Araç ilçelerine yapılacak OSB’ye destek sözü

Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Lideri Oğuz Fındıkoğlu, İhsangazi ve Araç ilçelerine yapılacak organize sanayi bölgesi için (OSB) TOBB Lideri Rifat Hisarcıklıoğlu’ndan destek sözü aldı.

Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, beraberindeki heyet ile birlikte Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret etti. İdare şurası üyeleri, meclis üyeleri, oda işçisinin de hazır bulunduğu ziyarette Fındıkoğlu, Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası olarak kuruluş başvurusunu yapacakları İhsangazi-Araç Organize Sanayi Bölgesi için TOBB’dan destek istedi. Kastamonu’da merkez, Seydiler, Tosya, Taşköprü OSB’lerinin büyük oranda doluluğa ulaştığını ve genişleme aşamasına geçildiğini belirten Fındıkoğlu, “Teşvik düzenlemesinde 6’ncı bölge teşviklerinden yararlanabilecek olan İhsangazi’de yeni bir OSB kurmak için KATSO olarak harekete geçtik. Araç ilçesi ile ortak bir bölgede kurulacak OSB’nin müracaat belgesini hazırlıyoruz ve kısa müddette bakanlığa teslim edeceğiz. Vilayet ekonomimize büyük katkı sağlayacak İhsangazi-Araç OSB’nin kuruluş süreci için TOBB’dan dayanak talep ediyoruz” dedi.

“Tam donanımlı yeni yönetim binamızın imalinde TOBB’un desteği bizim için önemli”

Tam donanımlı yeni idare binasının yapımında da TOBB’un dayanağının kendileri için değerli olacağını söz eden KATSO Lideri Oğuz Fındıkoğlu, yıkılan eski belediye binasının bulunduğu alanda yapmayı planladıkları yeni idari binanın projesine ait tüm hazırlıkları tamamladıklarını söyledi. Fındıkoğlu, yeni binanın mimari çizimlerini TOBB Lideri Hisarcıklıoğlu’na gösterdi. Yeni bina bünyesinde TEKMER başta olmak üzere çok sayıda yeni ünitenin de yer alacağını belirten Lider Fındıkoğlu, “Tüm bu birimlerin hayata geçmesi için de desteğinize ihtiyacımız olacak” biçiminde konuştu.

“KGF kredilerinde üyelerimiz limit sorunu yaşıyor”

KGF kredilerinde üyelerinin limit sorunu yaşadığını söyleyen KATSO Lideri Fındıkoğlu, işletmelerin yatırıma yönelebilmeleri ve sürdürülebilir olmaları için TOBB’un bankalar nezdinde işletmelere kefil olduğu Kredi Garanti Fonu (KGF) kredilerinin büyük önem taşıdığını kaydederek, “Limit konusunda sıkıntı yaşıyoruz, üyelerimiz mağdur oluyor. Çözümü noktasında talebimiz vardır” diye konuştu.

“Pandemi ve sel felaketinde acil müdahalede bulunduk”

Pandemi ve sel felaketinde acil müdahalede bulunduklarını ifade eden TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ise KATSO’nun pandemi devri ve Bozkurt başta olmak üzere ilçelerinde yaşanan sel afetlerinde çok acil ve değerli işlere imza attığını söz ederek, “Oğuz Başkan bu zorlu iki süreçte de üyelerinden gelen sıkıntıları anında bize iletti ve birlikte istişare içinde acil müdahalede bulunarak bölgeye çözüm getirdik. KATSO’yu Kastamonu’ya verdiği bu hizmetten dolayı tebrik ediyorum. Pandemi ve sel afetinden Kastamonu’nun en az hasarla çıkması ve yaraların aciliyetle sarılması için büyük çaba sarf ettik ve hedefe büyük oranda ulaştık” formunda konuştu.

“Kadın meclis üyesi sayınızı gelecek seçimde arttıralım”

Kadın üyelerin ehemmiyetine değinen TOBB Lideri Hişsarcıklıoğlu, “Öncelikle Oğuz Lideri KATSO’ya bayan meclis üyesi kazandırdığı için tebrik ediyorum. Gelecek periyotta meclisteki bayan üye sayısını daha da artıralım. Bayan meclis üyelerimiz ve bayan teşebbüsçü şuramız ile Kastamonu’da çok daha başarılı işlere imza atılacağına inancım tam” dedi.

“Projelerinize ve taleplerinize tam takviye olacağız”

KATSO Lideri Fındıkoğlu’ndan gelen yeni projeleri ve talepleri dinleyen TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, “Hayırlı işlerde geri durmak olmaz. Tüm projelerinizde TOBB yanınızda. Bunu böyle bilin. Gerek OSB ve gerekse yeni idare bina için TOBB olarak elimizden geleni yapacağız. Oğuz Başkan’ın Kastamonu’daki üyelerimizden gelen her talebi bana ilettiğinde çare olmak için elimizden geleni geçmişte olduğu gibi yine yapacağız” açıklamasında bulundu.

KGF’de yaşanan badirelerle ilgili KATSO İdare Şurası Üyesi İlhan Pehlivan tarafından verilen bilgilerle ilgili de değerlendirmeden bulunan TOBB Lideri Hisarcıklıoğlu, “KGF’deki talepleriniz karşılık bulacak” tabirlerini kullandı. – KASTAMONU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu