Haber

LGS Örnek Sorunları ve Çözümleri Yayınlandı

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında merkezi sınava hazırlanan öğrencilerin çalışmalarına destek olmak amacıyla hazırlanan örnek sorular ve analiz görsellerinin yayınlandığı bildirildi.

LGS Örnek Soru Kitapçığı

Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesinden yapılan duyuruda LGS ile ilgili şu bilgiler verildi:
2023-2024 eğitim-öğretim yılında sınavla öğrenci alacak ortaöğretim kurumlarının merkezi sınavı için hazırlanan yeni örnek soru kitapçıkları öğrencilerin kullanımına sunuldu. Örnek soru kitapçıklarında Türkçe, matematik ve fen bilimleri alanlarından oner adet soru yer almakta; Türkiye Cumhuriyeti İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlakı ile İngilizce alanlarından beşer soru olmak üzere toplam 45 soru yer aldı. 8. sınıf Türkçe, matematik, fen bilimleri, din kültürü ve ahlak kuralları, Türkiye Cumhuriyeti inkılâp tarihi ve Atatürkçülük ve yabancı dil dersleri müfredatında belirlenen konu ve kazanımlardan yola çıkılarak örnek sorular hazırlandı. Sorular; Öğrencinin okuduğunu anlama, yorumlama, sonuç çıkarma, problem çözme, analiz etme, eleştirel düşünme vb. bilimsel süreç becerilerini ölçmek amacıyla hazırlanmıştır.
LGS Örnek Sorun ve Analizleri Yayınlandı
Yayınlanan soruların hazırlanmasında ilgili derslerin müfredatlarında ve ders kitaplarında belirtilen konu ve kazanımlar rehber olarak alınmıştır. Bu bağlamda ilgili sınıf düzeyindeki ders kitapları, ders kitaplarındaki konu açıklamaları, bu konuların işlenme şekli, bahisle ilgili metinler ve etkinlikler dikkate alınmıştır. Soruların analizleri Ölçme, Değerleme ve İnceleme Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün resmi YouTube kanalından izlenebilecek.
Sözlü Kısım Örnek Soruları için tıklayınız.
Sayısal Bölüm Örnek Soruları için tıklayınız.
Sözlü Kısım Örnek Sorularının Analiz Görseli için tıklayınız.
Sayısal Kısım Örnek Sorularının Analiz Görünümü için tıklayınız.
Örnek sorular ve ders kitaplarındaki bazı örnek soru/etkinlik örnekleri için tıklayınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu