Haber

Malatya’da Şahnahan Çayı atık sularla kirlendi

Malatya Türkiye’de organize sanayi bölgesinden Şahnahan Çayı’na karışan atık sular hem dereyi kirletiyor hem de kötü koku yayıyor. Şahnahan’da esnaf Ali Bedir, “Bir zamanlar temiz olan bu suda hiçbir canlı kalmadı. Temiz suyu ıslattılar” dedi.

Şahnahan Mahallesi’nde organize sanayi bölgesinden çıkan atık suyun dereye boşaltılmasına mahalle sakinleri tepki gösterdi. Atık sular, akarsuyun rengini siyaha çevirirken, yaydığı berbat koku nedeniyle de hayatı tam anlamıyla zorlaştırıyor. Dere kenarındaki mesire alanı, kötü koku nedeniyle boş kaldı.

“SULARIMIZIN 20 YILLIK DURUMU BU”

Mahalle sakini Ali Bedir, Şahnahan’daki mesire yeri yanında esnaflık yaptığını belirterek, “20 yıldır bu kirli sudan can kalmadı. Hayvanlar bu suyu içiyor, insanlar bu su ile ekip biçiyor ve hasat yapıyor” diyen Mesire alanına gelen çocuklar bu suya giriyor. 20 yıldır suyumuzun hali bu” dedi.

“ATIK SULAR DİREKT AKIŞA KARIŞIYOR”

Konuyu yargıya taşıdıklarını söyleyen Bedir, “Avukat tuttum ama bir şey yapamadı çünkü yukarıdan baskılar var. Başvurmadığımız yer yok. Burada kahvehanem var. Lokanta balık besliyorum balıklarım öldü elimden bir şey gelmiyor kokudan buraya kimse gelmiyor 1 ve 2 “Organize Sanayi Bölgesinin atık suları geliyor bu dereye karışıyor. Bizim durumumuz bu” dedi.

“TEMİZ SUDAN ETKİLENENLER”

Bedir, 20 yıldır atık su sorunu yaşandığını belirterek, şunları kaydetti:

“KOKUDAN KİMSE MÜLKİYET ALANINA GELMİYOR”

Bedir, eskiden çok rağbet gören mesire alanına kimsenin gelmediğini söyledi.

Kaynak: ANKA / Yeni

boyabatajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu