Ekonomi

Maryland’de Yasal Esrar Satışından 87.4 Milyon Dolar Gelir

YENİ ABD’nin Maryland eyaletinde yasal hale gelen esrar satışından ilk ay sonunda 87,4 milyon dolar elde edildiği bildirildi.

Maryland Esrar İdaresi (MCA), Temmuz ayının prestijiyle eyalette esrar satışının yasal hale geldiğini hatırlattı.

Esrar satışından elde edilen gelirin ilk ay sonunda 87,4 milyon dolara ulaştığını açıklayan MCA, bu rakamın geçen ay sadece raporlu hastalara esrar satıldığı rakamın “neredeyse iki katına eşit” olduğunu belirterek, satışta en çok tercih edilen ürün 50 milyon dolarlık pay ile kenevirdir. Çiçekten yapılan bir ilaç türü olduğunu belirtti.

MCA, “eyalet yasa koyucuları tarafından derinlemesine araştırma ve seçmenler üzerinde yapılan oylamaların” Maryland’de esrar satışını ücretsiz tutmada etkili olduğu bilgisini paylaştı.

Yeni yasaya göre, Maryland polisi önceki uygulamanın aksine esrar kokan veya bulunduran şüphelileri arayamayacak ve yasa gereği ebeveynler ve vasiler tarafından esrar kullanımı devlet tarafından çocuk “ihmal” olarak kabul edilmeyecek. yetkililer.

Maryland Ticaret İdaresi 11 Temmuz’da, 1 Ağustos’tan itibaren ön onay başvurularıyla birlikte esrar satışı için sermaye desteğine ihtiyaç duyan işletmelere 40 milyon dolarlık hibe fonu tahsis ettiğini duyurdu.

Maryland’de, mevcut tıbbi marihuana işletmelerinin de yetişkinlere yönelik kullanım pazarına hizmet etmek için ek lisanslar almak üzere aynı fondan yararlanabileceği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu