Haber

OKUL VE KREŞ İLE KURULACAK ÇADIR

Adıyaman’da bir holding tarafından AFAD koordinasyonunda 750 çadırın yer alacağı çadırkentte çalışmalar devam ediyor. Çadır kentte öğrencilerin eğitim görecekleri okulun yanı sıra minikler için de anaokulu kurulacak.

Depremlerin ardından Adıyaman’da binlerce ev yıkıldı, binlercesi de ağır hasar gördü. Depremden sağ kurtulan binlerce kişi için AFAD koordinasyonunda bir holding tarafından çadır kent kuruluyor. 750 çadırın kurulacağı çadırkentin önümüzdeki Pazartesi günü tamamlanması bekleniyor.

“3 YA DA 4 GÜN İÇİNDE HAREKETE GEÇECEĞİZ”

Çadırkent proje sorumlusu Erkan Erol, “Depremden sonra hızla harekete geçtik. İki bölgede çadırkent kurmak için yaklaşık 1,50 çadırlık planlama yaptık. Bu 1,50 çadırdan 300 tane kurduk. Kahramanmaraş’ta.Kahramanmaraş’ı bitirdikten sonra Adıyaman’a geldik.Bu çadırkentin içine 750 çadır kurmayı hedefliyoruz.Bu çadırkentte büyük bir kafeteryamız olacak.Kafeterya dışında 2 anaokulumuz,oyun parkımız,neredeyse oyun alanımız olacak. 100 tuvalet 25’e yakın duş Milli Eğitim’in talebi ortaokul çadırı lise çadırı lise çadırı Din görevlilerine yer göstererek caminin yapılmasını sağladık. İstanbul’da hekimlerimizin ortak çalışmasıyla sağlık ocağı kuruyoruz. Tüm poliklinikler bu sağlık ocağında olacak. İnşallah 3-4 gün içinde burayı faaliyete geçirip depremzedelerin hizmetine sunacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu