Ekonomi

R1 RCM, Olumlu Analist Açıklamalarının Ardından Önemli Yükseliş Deneyimini Paylaştı

R1 RCM’nin (RCM) hisseleri, Jefferies analistlerinin şirketin özel sermaye şirketlerinden ilgi çekebileceğini öne sürmesinin ardından Perşembe günü %4,7 arttı.

Son dönemde yapılan açıklamalar ve gelişmeler RCM hisselerinin fiyatlarında dalgalanmalara yol açarak yatırımcıların şirkete olan güvenini etkiledi.

Analistler raporlarında “Şirketin büyüme oranı, nakit yaratma yeteneği ve piyasa değeri, onu özel sermaye yatırımı için olası bir aday haline getiriyor” diye yazdı.

Jefferies, RCM’nin güçlü büyümesinin, cazip kar marjlarının ve sağlam nakit üretiminin, şirketi kısa vadede özel mülkiyete daha uygun hale getirebileceğini vurguladı.

“RCM’nin nispeten güçlü finansal durumu göz önüne alındığında (yaklaşık 3x borç/FAVÖK oranı), R1’i kaldıraçlı bir satın alma için olası bir hedef olarak görüyoruz. Bu şirketin olumlu uzun vadeli pazar eğilimlerine sahip sağlam bir işletme olduğu yönündeki görüşümüzü sürdürüyoruz, “Ancak, İşin değişken performansı göz önüne alındığında, kısa vadede özel bir şirket olarak daha verimli çalışabileceğine inanıyoruz.”

RCM’nin hisseleri şu anda tarihsel ortalama fiyatının yaklaşık %25 altında işlem görüyor, önemli miktarda serbest nakit üretimi ve yönetilebilir borç seviyesiyle birlikte Jefferies’in kaldıraçlı satın alma senaryosuna ilişkin analizi, bir satın almanın beş yıllık bir ufukta %20 getiri sağlayabileceğini gösteriyor. Bu, aşan bir iç getiri oranına ulaşabileceğini gösteriyor.

Analistlerin değerlemesi, hisse senedinin son kapanış fiyatından %75’in üzerinde potansiyel bir artışa işaret ediyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen şartlar ve koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu