Haber

SAMSUN’DA ÖĞRETMENİ DARBEDEN VELİ VE OĞLUNA GÖZALTI

SAMSUN’da ortaokul öğrencisi oğlu B.Ç.’ye (11), vücut eğitimi öğretmeni M.A’nın dün tokat attığını öne süren baba E.Ç. (43), diğer oğlu F.Ç. (17) ile bugün okula geldi. Okulda tekme tokat saldırdıkları öğretmeni darbeden baba ve oğlu, gözaltına alındı.

Olay, sabah saatlerinde, Çarşamba ilçesindeki Atatürk Ortaokulu’nda meydana geldi. B.Ç. isimli öğrenci, ’24 Kasım Öğretmenler Günü’nde vücut eğitimi dersine giren öğretmen M.A.’nın kendisine tokat attığını öne sürüp, okul sonrası eve geldiğinde durumu ailesine anlattı. Bugün sabah saatlerinde okula diğer oğlu F.Ç. ile gelen baba E.Ç., bahçede karşılaştığı öğretmen M.A.’ya tekme ve tokat atıp saldırdı. Öbür öğretmen ve okul yönetimcilerinin ortaya girmesiyle baba ve oğlu okuldan ayrıldı. Hastaneye giden öğretmen, darp raporu alıp polise şikayette bulundu. Şikayet üzerine E.Ç. ve oğlu F.Ç. gözaltına alındı.

SENDİKADAN KINAMA

Eğitim Bir Sen Samsun Vilayet Lideri Hamdi Yıldız ve sendika üyeleri, okul önüne gelip, yaptıkları açıklamayla, öğretmene yönelik şiddeti kınadı. Yıldız, konuşmasında, Her şeyden evvel sendikalı sendikasız hepimizin öğretmen olduğu hassasiyetinin altını çizmek için burada birlikteyiz. Bugünden tezi yok, bakanlığa sesleniyoruz; bir an evvel eğitim çalışanlarına, öğretmenlerimize şiddete yönelik her türlü hareketi caydıracak yasal düzenlemeyi çıkartın dedi.

‘GÜVENLİK PERSONELİ ŞART’

Eğitim Bir Sen Çarşamba İlçe Lideri Hasan Demir de Bir velinin elini kolunu sallayarak rahat bir formda okulu basması, darbetmesi ve sonrasında tehdit edici hakaretlerde bulunması kamusal alanlarda, okullarımızda güvenlik zafiyetinin olduğunu göstermektedir. Tüm okullarımızda güvenlik çalışanlarının bulundurulması kural ve mecburidir diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu