Teknoloji

Togg, Trugo’nun şarj cihazlarının kurulumuna başladı

Yerli elektrikli otomobil markası Togg, ilk modeli olan T10X’i kullanıcılarla tanıştırmaya hazırlanırken, Trugo markası ile şarj cihazları montajına başladı.

Bolu’da ilk şarj cihazını kuran Trugo, Bursa, İstanbul, Samsun, Sakarya, Düzce, Ankara, Kocaeli, Van ve Denizli’de de kurulumlarını tamamladığını duyurdu.

Verilen bilgilere göre kendi servis noktalarının yanı sıra Shell ile de iş birliği yapan şirket, Shell istasyonlarında cihaz kurulumlarına devam ediyor.

Trugo’nun kurduğu istasyonların tüm elektrikli araç kullanıcıları tarafından kullanılabileceği bildirildi.

30 DAKİKADAN DAHA KISA SÜREDE DOLUR

180 kW ve üzeri cihazlara sahip tüm elektrikli araç kullanıcılarına hizmet vermeyi hedefleyen Trugo, bir bataryanın doluluk oranının yüzde 20’den yüzde 80’e ulaşmasını 30 dakikadan kısa sürede sağlıyor. Cihazlar yüzde 100 yenilenebilir güç kaynakları kullanıyor.

Mobil uygulamasını da hizmete sunan şirket, kullanıcılara uygulama üzerinden istasyon bulma, şarj işlemini takip etme, geçmiş şarj uygulamalarına erişme ve şarj ödemesi yapma imkanı sunuyor.

HEDEF 81 İL

Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş, Türkiye’de ihtiyaç duyulan şarj altyapısı için aralıksız çalıştıklarını belirterek, farklı bölge ve şehirlerde şarj cihazı kurulumlarına devam ettiklerini söyledi.

Kara kaş, “Trugo mobil uygulamamız ve web sitemiz de hizmete açıldı. 2023 yılı sonuna kadar 81 ilde kurulumları tamamlamayı hedefliyoruz”söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu