Haber

Türkiye Triatlonu Beykoz’da Gerçekleştirildi

Türkiye Triatlonu Beykoz’da gerçekleşti

-Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın 40 kilometrelik bisiklet parkurunda yarıştı

İSTANBUL – Türkiye Triatlon Federasyonu’nun düzenlediği Challenge İstanbul, 3 Eylül Pazar günü Beykoz’da gerçekleştirildi. Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, 40 kilometrelik bisiklet parkurunu 49 dakikada tamamladı.

Oral B ana sponsorluğunda, Türkiye Triatlon Federasyonu ve Beykoz Belediyesi iş birliğiyle düzenlenen dünyanın ilk kıtalararası triatlon organizasyonu Challenge İstanbul, yerli ve yabancı bine yakın triatloncunun katılımıyla 3 Eylül’de Beykoz’da gerçekleştirildi. Dünyanın ilk ve tek kıtalararası triatlon yarışı olan organizasyonda triatloncular sırasıyla 2,3 km yüzme, 40 km bisiklet ve 10 km koşudan oluşan zorlu parkurda yarıştı. Organizasyona Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın da katıldı. Aydın, 40 kilometrelik bisiklet parkurunu 49 dakikada tamamladı. Sabahın erken saatlerinde yüzlerce kişinin katıldığı yarışma yüzme etabıyla başladı.

Etkinlikle ilgili konuşan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, “Türkiye’nin en güzel noktasındayız. Boğaz’ın olduğu yerdeyiz. 800’ün üzerinde katılımcı sporcumuz var ve onlara teşekkür ediyoruz. Ümraniye Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.” 3 yıldır organizasyonlarda yer alıyoruz, artık ekstra sporcu olarak da katıldık, burada halkımızın mutluluğuna ve sağlığına katkıda bulunmak istiyoruz. Spor Sağlıklı olmanın en önemli araçlarından biridir. Günümüz dünyasında ve Türkiye’de insanlar oldukça hareketsiz kalıyor. Yürümeyi, bisiklete binmeyi ve spor yapmayı ihmal ediyoruz. Bu da sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor. “Bu nedenle merkezi yönetimimiz, Cumhurbaşkanımız, Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve tüm yerel yönetimlerimizle birlikte büyük bir gayret içerisindeyiz” dedi.

kocasinan-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu