Ekonomi

Türkiye’de Çevresel, Sosyal ve Yönetişim Tahvillerinin Gelişimi Kamuoyuyla Paylaşıldı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından haftalık olarak kamuoyuyla paylaşılan Menkul Kıymet İstatistikleri’ne, iç ve dış piyasalarda ihraç edilen çevresel, sosyal ve yönetişim (ÇSY) tahvillerine ilişkin veriler 2 yeni tablo olarak eklendi. ) Resmi İstatistik Programı kapsamında.

TCMB, yurt içi ve yurt dışı piyasalarda ihraç edilen çevresel, sosyal ve yönetim tahvili ihraçlarına ilişkin verileri yayımladı.

Bu doğrultuda, menkul kıymet istatistiklerinde yapılan iyileştirmeyle önemi giderek artan ve uluslararası alanda kullanılan çevresel, sosyal ve yönetişim tahvillerinin Türkiye’deki gelişimi hakkında kamuoyunun bilgilendirilmesi amaçlanıyor.

27 Ekim 2023 itibarıyla yurt içi yerleşiklerin yurt içinde ihraç ettiği çevre, sosyal ve yönetim tahvillerinin büyüklüğü 4 milyar 350 milyon TL’dir.

Yurt dışında ihraç edilen çevre, sosyal ve yönetim tahvillerinin büyüklüğü 9,7 milyar dolar olurken, bu tahvillerin 2 milyar doları şirketler, 5,2 milyar doları bankalar ve 2,5 milyar doları da Hazine tarafından ihraç edildi.

mihaliccik-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu