Haber

84 yaşındaki depremzede hastanede afet anında yaşadıklarını anlattı

Adıyaman’da tedavi gördüğü hastanede depreme yakalanan 84 yaşındaki Emine Kadıoğlu, felaket anında yaşadıklarını anlattı.

Adıyaman’da Kahramanmaraş merkezli depremlerde çatısı çöken hastaneden tahliye edilen hastalar arasında yer alan Kadıoğlu, İstanbul’daki Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesine kaldırıldı.

Depremde yaşadıklarını hastanede gazetecilere anlatan Kadıoğlu, böyle bir felaketin bir daha yaşanmaması için dua ettiğini söyledi.

Kadıoğlu, “Adıyaman’da devlet hastanesinin en üst katında osteoporoz tedavisi görüyordum. 8. kattaydım. Enkazın altında mıyım onu ​​bile bilmiyorum. Bir hemşirenin gelip beni aşağıya indirdiğini hatırlıyorum.” .Dışarıda kıyamet günü gibiydi.” dedi.

Eşini 8 ay önce kaybettiğini, 10 çocuğu ve 15 torunu olduğunu anlatan Kadıoğlu, depremde hayatını kaybedenler için çok gözyaşı döktüğünü söyledi.

Kadıoğlu, “Depreme hastanede yakalandım. Adıyaman’daki konutum artık orada değil. Torunlarımdan biri depremde öldü. Çocuğu oldu, öldü” dedi. söz konusu.

İstanbul’daki hastanede tedavisinin devam ettiğini belirten Kadıoğlu, tek arzusunun hastalığına çare bulmak olduğunu söyledi.

Kadıoğlu’nun gelini Nafiye Kadıoğlu, Adıyaman’daki depremde çok şey kaybettiklerini belirterek, “Köyümüzde çok cenazemiz var. Vizyonerimin oğlunu ve torununu kaybettik.” dedi.

Yaralıların hastanede tedavisi sürüyor

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü’nde görev yapan Uzman Dr. Necati Doğan, hastanede tedavi altına alınan depremzedelerle ilgili de şu bilgileri verdi:

“Hastanemizin Ortopedi ve Travmatoloji biriminde 90’a yakın hastamız var. 30’u çocuk yoğun bakımda, 20’si de genel yoğun bakımda. 40’a yakın hastamızı hastanede takip ediyoruz. Bir çoğunun ilk müdahaleleri tamamlandı. Şu anda yara takipleri ve yaptığımız bazı işlemler var.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu