Ekonomi

ABD’de Bond kralı tartışması: Krallığınız önce gelmeli

Pacific Investment Management Co.’yu dev bir şirkete dönüştüren duayen yatırımcı Bill Gross, yatırım başarısını küçümsediği DoubleLine Capital’in kurucusu Jeffrey Gundlach hakkında tartışmalı değerlendirmelerde bulundu.

Gross, Future Proof konferansında “Her şeyden önce tahvil kralı veya kraliçesi olmak için bir krallığa ihtiyacınız var” dedi.

Dünyanın en büyük tahvil yatırımcılarından Pimco’nun 2 trilyon, DoubleLine’ın ise yaklaşık 55 milyar dolarının bulunduğunu belirten Gross, “Burası bir krallık değil, Letonya ya da Estonya gibi.”

Gross, aralarındaki anlaşmazlığın başlangıç ​​noktasına ilişkin değerlendirmesinde, “‘Belki seninle çalışabilirim, iki bağ kralı olabiliriz’ dedim.”

Gross, Gundlach’ın önümüzdeki 12 ay boyunca kendisini “çok zorladığını” belirterek şunları ekledi: “Son yedi yıldaki rekoruna bakın. Gundlach, DoubleLine’ı 2009 yılında kurdu. Şirket, özel ve yatırım fonlarını, ayrı hesapları yönetiyor. Yatırım felsefesini ve pazar tezlerini anlattığı web yayınlarıyla tanınan DoubleLine’ın 2021 sonu itibarıyla yönetimi altında“Varlıkları 133 milyar doların üzerindeydi” dedi.

haber-polatli.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu