İş

Alibaba’nın bulut birimi işgücünü %7 azaltacak

Alibaba GrubuBloomberg News’in bildirdiğine göre, ‘nin bulut bölümü işten çıkarmalara başladı ve toplam iş gücünü yaklaşık %7 oranında azaltabilir.

Birim önümüzdeki 12 ay içinde bir bölünmeye hazırlanırken yeniden yapılanma süreci başladı. Sürecin amacı, bir zamanlar hızla büyüyen işletmeyi sisteme sokmak. İlk halka arz (IPO) da gözden kaçmıyor.

Bloomberg de ilk iddialarla kıyaslandı. ali baba Cloud’un değerinin 30 milyar doların üzerinde olduğunu da sözlerine ekledi. Bulut birimi, olgun iş modeli göz önüne alındığında halka arz için en büyük adaylardan biridir.

CEO daniel zhang geçen hafta analistlere bulut biriminin bir gün Alibaba’yı bile geçebileceğine inandığını söyledi. Bu iş kolu 2022 yılında yaklaşık 12 milyar dolarlık satış gerçekleştirmiştir.

Jefferies analistleri geçen hafta “Bulut işi, nispeten bağımsız ve tüketicilerle yüz yüze olan diğer işletmelerden farklı.”söz konusu.

Susquehanna analistleri bugün, yeniden yapılandırma sürecinin hissedarlar için uzun vadeli bir maliyet faktörü olduğunu söyledi.

analistler, “Her şirket ek iş ölçütlerini ortaya çıkarabilir ve bireysel iş ve finansman ihtiyaçlarına daha iyi odaklanabilir.”söz konusu.

haber-mentese.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu