Haber

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Danışmanı Hikmet Hacıyev, Karabağ yollarının açıldığı iddialarını yalanladı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Danışmanı Hikmet Hacıyev, Azerbaycan’ın Karabağ bölgesi ile Azerbaycan ve Ermenistan’a giden yolların eş zamanlı olarak yeniden açılması konusunda anlaşmaya varıldığı yönündeki iddiaları yalanladı.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Danışmanı Hikmet Hacıyev, Laçın-Hankendi ve Ağdam-Asgeran yollarının açıldığı yönündeki iddialara ilişkin açıklamalarda bulundu. Bugün Rusya’nın inisiyatifiyle Rusya Kızılhaç Komitesi’nin gıda yükünün Azerbaycan Kızılayı ile koordineli olarak Ağdam-Asgeran yolu üzerinden Hankendi’ye gideceğini belirten Hacıyev, “Bu ayrı bir anlaşmadır ve eş zamanlı taşımadır. Ağdam-Hankendi ve Laçin-Hankendi yollarında ICRC kargolarının taşınmasının planlandığını ifade eden Erdoğan, “Azerbaycan, iyi niyet göstergesi olarak Ağdam-Hankendi ve Laçin-Hankendi yollarının 1 Eylül’de eşzamanlı olarak açılmasını kabul etti. Ancak yasadışı rejim bunu reddetti.” söz konusu.

Ancak Hacıyev, Laçin sınır kapısında Azerbaycan’ın gümrük ve sınır kontrol rejimine uyulması gerektiğini vurgulayarak, “Yasadışı kukla rejimin ortadan kaldırılması ve silahsızlandırılması gerekiyor. Karabağ’ın Ermeni ve Azerbaycanlı sakinlerinin kalıcı barışı sağlamanın tek yolu budur.” yaşayabilir ve bir arada var olabilir.” kullanılmış. Ermenilerin Karabağ’daki “cumhurbaşkanlığı seçimlerine” değinen Hacıyev, bu seçimlerin sahte ve uydurma olduğunu, Ermenilerin başarısız politikasının bir örneği olduğunu belirtti. – BAKÜ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu