Haber

Bahçeli’den ‘İmamoğlu’ açıklaması: Operasyonun hedefi CHP Genel Başkanı

ANKARA-MHP Genel Lideri Cumhur İttifakı ortağı Devlet Bahçeli, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen hapis cezasına ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Altı Masa liderlerinin Saraçhane’de Ekrem İmamoğlu’nu desteklediklerini açıkladığı anları paylaşan Bahçeli, herkesin yargı kararına saygı duyması gerektiğini söyledi. Altı Masa’nın dokuzuncu toplantısında cumhurbaşkanı adaylarının açıklanmasının acil ve demokratik bir ihtiyaç olduğunu savunan Bahçeli’nin açıklamaları şöyle:

YARGI KARARINA SAYGI GÖSTERMEK ZORUNLUDUR:“İstanbul Anadolu 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nin dün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında aldığı karar, siyasi ortamı hareketlendirmekle kalmamış, çok sayıda saçma tartışmayı da alevlendirerek fırsatçıları doğurmuştu. Biliyorsunuz, ilk derece mahkemesinin verdiği karar kesindir ve İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi’nde temyize açıktır.Bir kaşık suda fırtına koparmak,felaket bağırmak,darbe tezi konuşmak vicdansızlıktır. mahkeme kararı başka, hakaret oburluktur.

AYRICALIKLI BİR KİŞİ DEĞİL : İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı dokunulmaz, ulaşılmaz ve imtiyazlı bir kişi değildir. Tespit edilmiş ve kesinleşmemiş bir mahkeme kararını siyasallaştırıp toplumsal alanda bir yığın haline getirmek adalet ve hukuk unsurlarına ağır bir saldırıdır. Öncelikle İmamoğlu davasının 14 Aralık 2022’de görüleceği herkes tarafından biliniyor. Bu şapkadan çıkmış tavşan değil. Mahkeme kararı sonunda Saraçhane’de daha önce yazılı olan sinema filminin gösterilmesi de kategorik işlemdir.

OPERASYONUN AMACI CHP GENEL BAŞKANI : Nitekim operasyonun amacı CHP Genel Başkanı. Kılıçdaroğlu’nun adaylığına soğuk ve şaşı bakanların, Saraçhane tantanasına sarılanların, İP Genel Başkanı ve İmamoğlu’nun sevinçli kucaklaşmalarının, burada bitmeyecek nakaratları tam bir aldatmacadır. Kılıçdaroğlu’nun Almanya’da bulunduğu sırada hukuksuz saldırılarla etkisiz hale getirme çabaları dikkatlerden kaçamayacak bir kurnazlık ve komplodur. Kılıçdaroğlu’na Altı Tablo’da biriken ve keskinleşen itirazlar, İmamoğlu ve İp Önder aracılığıyla Saraçhane’de sahne aldı.

ADAYLARIN ŞUNLARI AÇIKLAMASI ACİL VE DEMOKRATİK BİR İHTİYAÇTIR: Bu yıl sekiz kez görüşmesine rağmen cumhurbaşkanı adayı çıkaramayan 6+1 format tablosu artık geri dönülmez bir karar aşamasına geldi. Dün akşamdan bu yana yargıyı suçlayıp hükümeti suçlamak haksızlık ve yanlıştır. Saraçhane’de toplanan ya da 6’lı masaya gönül veren halkımızın beklentisi bugün cumhurbaşkanı adayının açıklanacak olmasıdır. Sekiz toplantıda sonuç alamayan partilerin, geciken dokuzuncu toplantıda adaylarını açıklamaları acil ve demokratik bir ihtiyaçtır.

ALTI TABLO ADAYLARI AÇIK OLMALIDIR: Cumhurbaşkanımızın geçmişte maruz kaldığı hukuksuzlukların ortasında İmamoğlu’nun durumuna temas etmek ve bir benzerlik yaratmaya çalışmak bir yanılsamadır, ileri düzeyde bir blokaj ve garipliktir. Geldiğimiz bu aşamada altı masa adayı netlik kazanmalı.” (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu