Sağlık

Bu Yöntem Saçlarınızı Dökülmeye Karşı Güçlendirir

Günümüzde hem kadınlar hem de erkekler saç dökülmesi sorunu ile karşı karşıyadır. Genetik faktörlerin yanı sıra; Stres, kimyasal elementlere maruz kalma, kullanılan ilaçlar ve çeşitli cilt hastalıkları gibi birçok neden saç dökülmesine neden olabilir. Bazı saç dökülmeleri ilaçla tedavi edilebilirken, zayıf saç tellerini canlandırmak veya dökülen saçların yerine yeni saç çıkmasını kolaylaştırmak için farklı işlemler yapılabilir. Regenera Activa adı verilen yeni formül; Saç ekimi öncesi ölü saç tellerini güçlendirme, cansız saçları cilt altında harekete geçirme ve ekim başarısını artırma avantajları ile öne çıkıyor. Memorial Bahçelievler Hastanesi Saç Ekim Merkezi’nden Dr. Sema Aysan Kızıldağ, Regenera Activa tekniği hakkında bilgi verdi.  

Kendi kıllı dokunuzun yenileyici etkisinden faydalanmak

Otolog Mikrograft olarak da adlandırılan işlem, saç dökülmesinin olmadığı kulak arkasındaki saçlı bölgeden alınan dokuların yeniden gerekli bölgelere verilmesi esasına dayanır. Başın arkasından 2,5 mm’lik dört adet biyopsi alınır ve Regenera Activa cihazına aktarılan dokulardan hücreler ayrıştırılır. Saç dökülmesi problemlerinde yeni bir sistem olan Regenera Activa sayesinde, hastanın kendi dokularının güzelleştirici ve yenileyici gücü doğrudan dökülmenin olduğu bölgelerde kullanılıyor. Çıkarılan dokulardaki büyüme faktörleri, ölü veya aktif olmayan kafa derisini yeniden aktive edebilir. Saçlı bölgeden alınan dokuların özel üstün hücre süspansiyonu elde edilerek uygun bölgelere yeniden enjekte edilmesi, oradaki uykuda olan saç köklerini harekete geçirir.

Tek seansta uzun süre kalıcı estetik görünüm

Şikayetlerin geçmesi için uygulanan bu tedavi tek seanslık bir süreci içermektedir. 30 dakika gibi kısa bir sürede uygulandığı ve tıraşsız bir işlem olduğu için değerli bir tercihtir. Tedavi uygulandıktan sonra herhangi bir bakıma ihtiyaç duyulmaz. Hasta günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilir. Uygulama kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama olarak 3. aydan itibaren etkisini gösterebilmektedir. Tüm olumlu sonuç ve gelişmelerin görülmesi 6 ayı bulsa da tedavinin etkisi 3-4 yıla kadar uzayabilmektedir. Birçok kişi için tek seans tedavi yeterli olabilir. İhtiyaç halinde doktorunuzun önerisi ile işlemin tekrar uygulanmasına karar verilir.

Regenera activa tedavisinin avantajları şu şekilde özetlenebilir:

  • Mevcut saçları korur,
  • Zayıflamış saçları güçlendirir
  • Saça hacimli bir görünüm kazandırır.
  • Cilt altındaki aktif olmayan tüy hücrelerini harekete geçirerek yeni saçların çıkmasını sağlar.
  • Saç ekimi işlemi sırasında ve sonrasında uygulanarak işlemin başarısı artırılır.
  • Saç dökülmesine alternatif değil tamamlayıcı bir tedavidir.

Saç dökülmesinden veya saçlarının cansızlaşmasından şikayetçi olan bireylerin saç ekimi konusunda uzman doktorlara başvurmaları değerlidir. Doktor kişinin saç analizini yapıp gerekli testlerin yapılmasını sağladıktan sonra kişiye özel tedavi planı çizilir. Regenera activa da bu bahisle ilgili son dönemlerde sıkça kullanılan işlemlerden biridir ve kesinlikle deneyimli kişiler tarafından yapılmalıdır.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu