Haber

İsmail Süner liderliğindeki suç örgütüne operasyon

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Kaçakçılık ve Organize Kabahatlerle Mücadele Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda, organize suç örgütüne yönelik Antalya, Adana ve Maraş’ta “Kafes-32” operasyonu gerçekleştirildiğini söyledi. Antalya Kaçakçılık ve Organize Kabahatlerle Mücadele Dairesi Başkanlığı’nca elebaşı İsmail Süner’in olduğu soruşturma başlatıldı. isimli eş zamanlı operasyonun düzenlendiğini belirtti.

Operasyonda aralarında örgüt elebaşı İsmail Süner’in de bulunduğu 11 şüphelinin gözaltına alındığını açıklayan Yerlikaya, suç örgütünün Antalya’nın Alanya ilçesinde iş yerlerine ateş açtığını, esnafa baskı yaptığını ve para istediğini söyledi. elebaşı ve bazı örgüt üyelerinin silah zoruyla mağdurların evlerine girdiği öğrenildi. Özlediğini belirtti.

Şüphelilerin, kişilerin hesaplarındaki parayı internet bankacılığı aracılığıyla kendi hesaplarına aktardığını ve polise gitmemeleri konusunda tehdit ettiklerini kaydeden Bakan Yerlikaya, müştekilerin kiraladıkları evleri alıp tehdit ettiklerini, mağdurları dövdüklerini ve kaçırdıklarını söyledi. Uyuşturucu ve silah ele geçirilmesinden sorumlu tuttukları bir grup, mağdurları kayıt altına alıp zorla para topladı. Senet imzaladıklarının belirlendiğini vurguladı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu