Teknoloji

Apple Vision Pro’nun Ön Siparişlerde Ne Kadar Satıldığı Açıklandı: Stokta Yok!

Apple’ın yeni karma gerçeklik gözlüğü Vision Pro, 19 Ocak 2024’te ABD’de resmi olarak ön siparişe açıldı. En ucuzu 3.499 dolara satılan cihaz, beklendiği gibi müşterilerden büyük ilgi gördü ve bu yönde bilgiler gelmeye başladı. teslimat süreleri gecikecektir.

Peki son üç günde kaç tane Apple Vision Pro birimi satıldı? Bu sorunun cevabı ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo’dan geldi.

Apple Vision Pro 160-180 bin ortasında satıldı, ön sipariş stokları tükendi

Kuo’nun Medium’daki gönderisine göre Apple bunu geçen haftanın sonunda duyurdu. 160 bin ila 180 bin Ortada Apple, Vision Pro kulaklığını sattı. Ön sipariş stoklarının da kısa sürede tükendiği belirtildi. Kuo, bu nedenle tüm teslimatların 5 ila 7 hafta kadar sürebileceğini ekledi.

Bunun pek de şaşırtıcı olmadığını söylemek gerekir. Özellikle yepyeni bir Apple ürünü olması durumu çok daha normal hale getiriyor. Her yıl iPhone piyasaya sürüldüğünde ön sipariş stokları hızla tükeniyordu. Örneğin iPhone 15 Pro Max için ön siparişler yalnızca 1 saatte doldu.

Kuo, bu yıl 500 bin Vision Pro’nun satışının zor olmayacağını düşündüğünü de sözlerine ekledi. Ancak 48 saattir teslimat günlerinde herhangi bir değişiklik olmadı. İşte ürünü satın aldıktan sonra bekleyen teknoloji tutkunları. talep azalmış olabilir gösterdi. Kuo, çok yeni ve spesifik bir kesime hitap eden bir çalışma olduğundan talebin yüksek kalıp kalmayacağı önemli bir soru olduğunu sözlerine ekledi. Dolayısıyla her zaman bu kadar yüksek bir talep görmemiz pek olası değil.

Apple Vision Pro, 2 Şubat’tan itibaren Apple mağazalarında yerini almaya başlayacak. O zaman müşterilerin oyunu satın alıp alamayacağını göreceğiz.

Apple Vision Pro ile ilgili diğer haberlerimiz için:

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu