Haber

İSTANBUL MERKEZLİ 7 İLDE TEFECİLİK OPERASYONU; 60 MİLYON LİRA HAKSIZ KAZANÇ SAĞLAMIŞLAR

TEFECİLİK yaptıkları tespit edilen bir çeteye İstanbul merkezli 7 vilayette eş vakitli operasyon düzenlendi. Operasyonda 50 mağdurdan 60 milyon haksız yarar elde ettikleri tespit edilen 33 kişi gözaltına alınırken, adreslerde yapılan aramalarda çok sayıda çek ve senet ele geçirildi.

İstanbul Mali Hatalarla Uğraş Şube Müdürlüğü grupları, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturma kapsamında, tefecilik yaptıkları tespit edilen bir çeteye operasyon düzenledi. Faiz karşılığı para verdikleri ve vadesi gelmemiş çekleri komisyon karşılığında vadesinden önce nakde çevirerek tefecilik yaptıkları tespit edilen çete üyelerinin İstanbul merkez olmak üzere Sakarya, Karabük, Muğla, İzmir, Aydın ve Trabzon’daki adreslerine eş vakitli operasyon düzenlendi. Operasyonda 26’sı İstanbul’da olmak üzere, toplam 33 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin 50 bireyden toplam 60 milyon liralık haksız yarar sağladıkları ortaya çıktı.

Şüphelilere ilişkin mesken ve iş yerlerinde yapılan aramalarda 2 adet ruhsatsız tabanca ve tabancalara ilişkin çok sayıda fişek, mağdurlara ilişkin çok sayıda çek-senet, ajanda ve vekaletnameler ele geçirildi. Şüpheliler süreçleri için emniyete götürüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu