Haber

Kemal Kılıçdaroğlu aday mı? Kemal Kılıçdaroğlu CB adayı mı?

6’lı Masa toplantısı, cumhurbaşkanı adayını belirlemek için sona erdi. Görüşmenin ardından yapılan açıklamada, cumhurbaşkanı adayı üzerinde anlaşmaya varıldığı belirtilerek, “Ortak cumhurbaşkanı adayımız ve geçiş süreci yol haritası konusunda ortak bir mutabakata vardık. Saadet Partisi nihai açıklamayı 6 Mart 2023 tarihinde kamuoyu ile paylaşacak.” terimleri kullandı. Açıklamalardan sonra Kemal Kılıçdaroğlu aday oldu mu? Kemal Kılıçdaroğlu’nun CB adayı olup olmadığı merak edildi.

KILIÇDAROĞLU ADAY MIYDI?

12’nci kez düzenlenen toplantıda Millet İttifakı’nın ortak cumhurbaşkanı adayı ele alındı. Toplantıda bugün alınan kararların yönetim kurullarında görüşülmesine ve liderlerin Pazartesi günü yeniden bir araya gelmesine karar verildi. Millet İttifakı’nın 13’üncü cumhurbaşkanı adayının Pazartesi günü yapılacak 13’üncü toplantıda netlik kazanacağı belirtildi.

“ORTAK BİR ANLAYIŞA ULAŞTIK”

Toplantının ardından metin altı siyasi partinin ortak imzasıyla yayımlandı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Millet İttifakını oluşturan siyasi partilerin genel başkanları olarak 28. Dönem TBMM ve 13. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ortak cumhurbaşkanı adayımız ve geçiş süreci yol haritası konusunda ortak bir anlayışa ulaştık.

“6 MART’TA KAMUOYUNLA PAYLAŞACAĞIZ”

Başkanların partilerinin yetkili kurullarına bilgi vermelerinin ardından 6 Mart 2023 tarihinde nihai açıklamayı kamuoyu ile paylaşmak üzere tekrar Saadet Partisi ev sahipliğinde merkeze geleceğiz. Kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

“BU TABLODA NOTER GÖREVİ OLMAYACAK”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Kuşoğlu’nun “Kılıçdaroğlu’nun adaylığı için 6 masa kuruldu, aday olmazsa dağılacak” açıklamasına tepki gösteren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “13’üncü cumhurbaşkanını seçeceğiz. Masa olacak. Bu masa” Noterlik yapmayacak, bize öyle söylenmedi.” dedi.

AKŞENER VE KILIÇDAROĞLU 27 ŞUBATTA BULUŞUYOR

27 Şubat’ta gündeme gelen CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve UYGUN Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, tedirginliğe neden olan sorunların büyük ölçüde giderildiğini belirtti.

CHP’DEN KILIÇDAROĞLU’YA TAM YETKİ

Son toplantı öncesi 6 masanın en büyük partisi CHP’de dikkat çekici bir gelişme yaşandı ve hafta sonu önce parti grubunu, ardından Parti Meclisi’ni bir araya getiren Kılıçdaroğlu, 2019’da CHP’nin tek yetkili ismi oldu. cumhurbaşkanı adayını belirleme süreci. CHP Sözcüsü Faik Öztrak, bu kararla ilgili olarak, “Böylece Cumhuriyet Halk Partisi yetkili kurulları, 13’üncü Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında olduklarını kararlılıkla beyan etmişlerdir.” Sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu