Ekonomi

Konya Şeker 166 milyon TL avans ödeyecek

KONYA (İGFA) –Konya Şeker, 2023 – 2024 Yılı Şeker Pancarı İhalesi yapılan üretici çiftçi ortaklara 18 Mayıs 2023 Perşembe günü saat 17:00’de 165 Milyon 166 Bin TL Pancar Bakım Avansı ödemesi yapılacağını duyurdu. Kampanya Dönemi.

PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Erkoyuncu, “Ekimden hasata kadar geçen süreçte çiftçimizi yalnız bırakmıyor, can suyu olacak ödemelerimizi yapmaya başlıyoruz. ekim döneminin devam ettiği bu dönemde 165 Milyon 166 Bin TL nakit avans ile hem ekonomi hem de çiftçilerimiz için. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

PANKOBİRLİK Genel Başkanı Ramazan Erkoyuncu, şeker fabrikalarının ülkemizde sadece şekerin değil, güvenilir gıdanın, tarlada üretimin, çiftçinin hakkının da teminatı olduğunu belirterek, “Her zaman yanındayız. Ülkemizde tarımda aksamaların yaşanmaması, çiftçinin üretimin aksamadan devam edebilmesi ve tarımda sorun yaşanmaması için ekimden başlayarak tohum, ilaç, gübre, mazot ve sulamada desteğimiz her zaman devam edecektir. Ülkemizde gıda arzı.

Konya Şeker olarak tarımın her aşamasında etkin rol oynadıklarını ve dönemin açılmasına zemin hazırladıklarını belirten PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Konya Pancarcılar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Erkoyuncu, “Kurumumuz her zaman avans veriyor. Çiftçilerimize zamanında. Mutlu ve bol kazançlı bir yıl diliyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu