Ekonomi

Mazıdağı esnafı 4 yıldır sanayi sitelerinin açılmasını bekliyor

Mardin’in Mazıdağı ilçesinde 4 yıl önce yapılan sanayi sitesi halen faaliyete geçmedi.

Sitenin ve içerisindeki dükkanların araçların girebileceğinden küçük olması esnafın bir yansımasına neden oluyor. Esnaf, siteyi araç tamiri için uygun bulmazken, 4 yıl önce yapılan sitenin duvarlarında çatlaklar oluşmaya başladı.

Esnaf Uğur Derece, “Güzel bir şey yapmışlar ama bu masrafa yazık. 4 yıl açarlar diye bekliyoruz açmıyorlar. Onlar da uygun bulmamışlar herhalde. Bulsalardı. uygun olsa çoktan açarlardı.”

Bölgeye araç girdiğinde ikinci aracın giremeyeceğine işaret eden, “Burası bir sanayi için çok küçük bir yer. Kazalar çok oluyor. Burası sanayiye uygun değil, çok dar bir yer. .Buraya günde 500 araba geliyor ve burada kargaşa var.Arabaya biner binmez buradaki dükkanlara araba girse iş yapılır.Burası marangoz için olabilir.Burasını sanayiye uygun bulmuyorum. Mazıdağı “Sanayi için de sanayi ihtiyacımız var. Burada da dağın arkasında heyelan riski var. Güzel bir şey yaptılar ama bu masrafa yazık oldu” dedi.

Esnaf Mehmet Naşit Abiş, sektörün 4 yıl önce kurulduğunu ve faaliyete geçmediğini kaydetti. Kapıların ve sitenin dar alanını değerlendiren Abiş, “Buradan iki araba yan yana geçmiyor. Burası faaliyete geçse bile hoş bir sektör olmayacak. Olmaması yeter. Mazıdağı’nın içinde, “Burası böyle, biraz işi kaldı. Şu anda sadece parke döşemesi kaldı. Esnafın faaliyete geçmesi uygun olur” dedi.

Mazıdağı Belediyesi ise tezlere ait; Sanayi sitesinde çevre düzenlemesi ve birkaç teknik çalışmanın henüz tamamlanmadığını belirterek, en kısa sürede kiraya verileceğini ve küçük sanayi sitesi olarak faaliyete geçeceğini kaydetti. – MARDİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu