Haber

Önder Erdoğan haftalardır planladığı kritik hamle!

Kabine üyelerinden birlikte çalışacakları ekiplere bildirimde bulunmalarını isteyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, yeni hükümet kurulduktan kısa bir süre sonra bürokrasiye yeni atamaları bu hafta içinde tamamlayacağı belirtildi.

Edinilen bilgiye göre, Erdoğan ilk kabine toplantısında bakanlardan birlikte çalışacakları grupları kendisine bildirmelerini istedi. Bu kapsamda, her bakanın alternatif bir bakan yardımcıları ve üst düzey bürokrat listesini Cumhurbaşkanı’na sunduğu öğrenildi.

Erdoğan’ın yaklaşık bir haftadır kendisine bildirilen isimler üzerinde çalıştığı belirtiliyor. Erdoğan’ın bu listeler üzerindeki değerlendirmesinin tamamlandığı ve bu hafta içinde bürokrasiye yeni atamaların yapılabileceği belirtildi.

Bakan yardımcıları başta olmak üzere her bakanlığa en az bir eski milletvekili atanacağı belirtildi.

KÖPRÜ GÖREVİ ALINACAK

Bakan yardımcısı olacak eski milletvekillerinin bir anlamda saha ile hükümet arasında köprü görevi üstlenecekleri, parti ve vatandaştan gelen talepleri hükümet gündemine taşımakla yükümlü olacaklarına değinildi.

Öte yandan Şahap Kavcıoğlu’nun Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in bilgisi dışında BDDK Başkanlığı’na getirildiği iddialarının da hatasız olmadığı belirtildi. Kavcıoğlu’nun atanmasına Erdoğan, Şimşek ile istişare ederek karar verdi. ‘Birlikte çalışacağınıza inanıyorum’söylendiği söylendi.

AK Parti kurmaylarına göre Erdoğan bir şekilde seçim sürecinde dövizdeki dalgalanmaları kontrol etti ve Kavcıoğlu görevden alındı. ‘uygun bir işe’görevlendirilmiş.

EFKAN ÂLA’NIN BAŞKAN YARDIMCISI MİSYONU

AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı ve Genel Başkan Yardımcılığı kadrolarına atamalar yapıldı. Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre, AK Parti Genel Başkan Yardımcılığına Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala atandı. Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Zafer Sırakaya, İnsan Haklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak ise Mehmet Ali Varlıklı atandı.

KAYNAK: Türkiye GAZETESI

beydaghaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu