Teknoloji

Xiaomi’nin elektrikli sedanı bir kez daha görüntülendi

2021 yılında kendi elektrikli otomobilini üretecek firmalar listesine Çinli Xiaomi de eklenerek çalışmalara hız verildi.

Otonom sürüş girişiminin ilk aşamasında Çin’de 140’tan fazla aracın test edilmesi planlanıyor. Şirket, 2024 yılına kadar sektörde lider konuma ulaşmayı hedefliyor.

Xiaomi ilk elektrikli otomobilini sonbaharda tanıtmayı planlıyor. Kaynaklara göre şirket şu anda Pekin’de haftada yaklaşık 50 prototip üretiyor.

Yeni vücut görüntüleri sızdırıldı

Xiaomi’nin ilk elektrikli otomobilinin yeni casus fotoğrafları ortaya çıktı. Yayınlanan görsellerde aracın gövdesi görülüyor.

Çinli şirket, tasarım detaylarını gizlemek için tüm gövdeyi kamuflajla kapladı.

Merakla beklenen elektrikli sedan, aerodinamik hatlara, gizli kapı kollarına ve çerçevesiz kapılara sahip olacak.

Fotoğraflara bakılırsa şarj portu gövdenin arka tarafında yer alacak. Kapının içine yerleştirilen hoparlör ızgarasında Xiaomi logosu görünüyor.

Araç ne sunacak?

Xiaomi’nin ilk elektrikli otomobili, 800 km’ye kadar menzil sunan 101 kWh kapasiteli bir bataryadan güç alacak. Xiaomi ilk etapta yıllık 150 bin adet üretmeyi hedefliyor.

Xiaomi’nin ilk elektrikli otomobili, aerodinamik gövde tasarımı, uzun kaportası ve ön camdaki lidar sensörü gibi detaylarıyla dikkat çekiyor.

Xiaomi’nin kurucusu Lei Jun, piyasaya sürmeye hazırlandıkları ilk elektrikli otomobilin kış testlerinin başarıyla tamamlandığını ve seri üretime geçmesine çok az zaman kaldığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beypazarı Evden Eve Nakliyat
Yerinde tv tamiri
Bir çok Teklif Al
Başa dön tuşu